fbpx Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Statystycznie Polska w Top 10 najlepiej zdigitalizowanych krajów w UE

  Czy polskie firmy mocno odstają od firm europejskich, jeżeli chodzi o wdrożenie zintegrowanych systemów informatycznych ERP?

  Zacznijmy od rozdzielania firm na małe, średnie i duże.

  (dane na rok 2021)

  • W przypadku małych firm (od 10 do 50 osób) z systemów ERP korzysta 24% przedsiębiorstw. Średnia unijna to 33%. W porównaniu z 2019 rokiem jest to wzrost o 3 punkty procentowe.
  • Średnie firmy (od 50 do 250 osób) mają zdecydowanie lepszy wynik, ponieważ aż 60% przedsiębiorstw ma taki system wdrożony. Średnia unijna to 62%. W porównaniu z 2019 rokiem jest to wzrost o 6 punktów procentowych.
  • Jak sytuacja wygląda w dużych firmach (od 250 osób w górę)? Okazuję się, że polskie przedsiębiorstwa wyprzedzają inne kraje europejskie i to znacznie, aż 91% dużych firm, posiada zintegrowany system informatyczny. Średnia unijna w tym przypadku wynosi 81%!

  Wyprzedzamy takie kraje jak np. Niemcy (81%), Francja (84%) czy Włochy (79%). Przy takim wyniku jesteśmy wśród 10 najlepiej zdigitalizowanych gospodarek w Unii Europejskiej.

  To bardzo interesujące statystyki, szczególnie widząc jak wysoki poziom digitalizacji jest w dużych spółkach w porównaniu do małych firm.

  Z czego wynika tak duża różnica?

  Na pewno jednym z głównych powodów jest strach przed kosztem oprogramowania i samego wdrożenia. Jednak nie zawsze system ERP musi być drogi. Na rynku jest wiele rozwiązań, które są dostosowane do małych firm.

  Kolejnym powodem może być poczucie, że system ERP nie jest w małej firmie potrzebny. Często jednak jest tak, że coś, co wydaję nam się zbędne, jest takie tylko do momentu jego wypróbowania. Jednak kiedy już zaczniemy korzystać z nowego rozwiązania, zastanawiamy się, czemu dopiero teraz i dlaczego tyle zwlekaliśmy. W końcu ułatwienie pracy, zwiększenie efektywności i ograniczenie kosztów wydaję się dosyć istotne z biznesowego punktu widzenia.

  Dane zaczerpnięte z portalu erp-view.pl.

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00