Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Krajowy System e-Faktur (KSeF)

  Czym jest KSeF?

  Platforma KSeF, stworzona przez Ministerstwo Finansów, umożliwia elektroniczną wysyłkę faktur oraz przechowywanie ich w strukturalnej formie. Dodatkowo, system zapewnia otrzymywanie Unikalnego Numeru Referencyjnego (UPO) dla każdej faktury przekazanej Ministerstwu Finansów. Przejście na KSeF to jednak nie tylko kwestia korzystania z ministerialnego systemu do wysyłania i otrzymywania faktur. Wdrożenie tego rozwiązania wymaga solidnego przygotowania, nie tylko od strony technologicznej. Stanowi również istotną rewolucję w bieżących procesach biznesowych, które trzeba odpowiednio przemodelować. Dlatego rekomendujemy rozpoczęcie działań już teraz, aby mieć czas na ewentualne wprowadzenie poprawek.

  Poważne zmiany w sposobie fakturowania w Polsce!

  Od 1 lipca 2024 roku korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) stanie się obowiązkowe. Nowa regulacja dotyczyć będzie wszystkich transakcji dokonywanych przez podatników, które wymagają wystawienia faktury. W ramach tej zmiany, wszystkie faktury emitowane przez przedsiębiorców zostaną sformatowane w formie ustrukturyzowanej (.xml). Innymi słowy, każda faktura krajowa będzie musiała zostać zarejestrowana w elektronicznym systemie Ministerstwa Finansów.

  arrow-right

  Krajowy System e-Faktur (KSeF)
  Od 1 lipca 2024 wszyscy przedsiębiorcy będą zobowiązani do wymiany faktur w formie elektronicznej, ustrukturyzowanej (w formacie .xml). E-faktury w pełni zastąpią dokumenty papierowe w całym obrocie biznesowym, a każda faktura będzie dostarczona do systemu Ministerstwa Finansów – Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).


  Co się zmieni w Twojej firmie?

  • Data wystawienia faktury
   Za datę wystawienia faktury uznana będzie data odebrania faktury przez bramkę Ministerstwa Finansów
  • Brak możliwości wprowadzania poprawek do wystawionej faktury
   Poprawki na fakturze będą możliwe do wprowadzenia wyłącznie z wykorzystaniem korekty faktury
  • Infrastruktura IT
   Większość przedsiębiorców stanie przed koniecznością zakupienia odpowiedniego systemu informatycznego oraz systemu elektronicznego obiegu dokumentów w firmie
  • Dojdą nowe obowiązki
   Fakturowanie w firmie będzie wymagało nadania nowych uprawnień i przeszkolenia pracowników ze sposobu fakturowania w nowy sposób
  wykrzyknik

  Rozpocznij przygotowania już teraz, ponieważ obowiązkowe przejście na e-faktury oznacza prawdziwą rewolucję w obecnych procesach biznesowych.

  Przygotuj swoją firmę do obsługi Krajowego Rejestru e-Faktur

  Rozwiązania Symfonii

  Symfonia oferuje ekosystem współpracujących ze sobą rozwiązań, które będą wsparciem dla Ciebie i Twojej firmy na każdym etapie procesu ksefowego.

   

   

  Symfonia KSeF to kompleksowe rozwiązanie chmurowe do zarządzania dokumentami elektronicznymi. Jest to bardzo ważny element Ekosystemu KSeF stworzonego przez Symfonię dla użytkowników Symfonii oraz dowolnego innego Systemu ERP, dzięki integracji Symfonia API dla systemów zewnętrznych. Dzięki temu Klienci mogą korzystać z Symfonia KSeF bez względu na to jakiego oprogramowania ERP używają.

  wykrzyknik

  Pamiętaj, że obowiązkowy KSeF przyniesie konieczność zmiany procesów biznesowych po stronie przedsiębiorców. Inwentaryzacja procesów pozwoli sprawdzić, jak faktury są generowane, przetwarzane, wysyłane, odbierane i przechowywane oraz jakie systemy w tym uczestniczą. Wiedza na temat tych powiązań pomoże ustalić, jak zintegrować KSeF z istniejącymi procedurami i systemami w Twojej firmie.
   
   
  Niezmiernie ważne jest więc, aby każdy przedsiębiorca był przygotowany na uruchomienie KSeF w swojej firmie i miał pełną świadomość jakie czynności należy wykonać. Aby tak się stało, warto zapewnić sobie wsparcie doświadczonego Zespołu ekspertów, którzy pomogą cały proces wdrożenia przeprowadzić w sposób łatwy i przyjemny.
   
   
  Pamiętaj, Krajowy System e-Faktur to obowiązek, który zbliża się wielkimi krokami. Zapewnij sobie wsparcie już dzisiaj. Wypełnij formularz z prawej strony i nawiąż kontakt z nami.

   Poproś o darmową wycenę   Symfonia KSeF - korzyści

   Symfonia KSeF to dużo więcej niż system do wymiany faktur ustrukturyzowanych. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania dokumentami elektronicznymi.

   • Wygoda użycia
    e-Faktury wystawiane są według jednego wzorca, co upraszcza wymianę dokumentów między podatnikami oraz Ministerstwem Finansów.
   • Szybki zwrot VAT
    Podatnicy wystawiający w 100% faktury ustrukturyzowane w okresie przejściowym, otrzymają zwrot VAT o 20 dni szybciej (w ciągu 40, a nie 60 dni jak dotychczas).
   • Pewność dostarczenia faktury
    Dzięki działaniu za pośrednictwem bazy Ministerstwa Finansów, podatnik ma pewność, że faktura trafiła do kontrahenta.
   • Dodatkowe informacje
    Za pośrednictwem aplikacji Symfonii KSeF możliwe jest pobieranie dodatkowych informacji z ministerialnego KSeF (status, numer identyfikacyjny, UPO).
   • Uwierzytelnione logowanie do systemu KSeF
    Symfonia KSeF umożliwia autoryzację użytkowników w ministerialnym KSeF.
   • Bezpieczne archiwum
    Symfonia KSeF pozwala na przechowywanie informacji przekazywanych do ministerialnego KSeF.
   • Mniej danych do przesłania
    Podatnik wystawiający faktury ustrukturyzowane nie musi przesyłać na żądanie organów podatkowych struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Faktur (JPK_FA).

   Podstawowe funkcje Symfonia KSeF

   • Bezpieczne połączenie z KSeF
   • Wysyłanie dokumentów do KSeF
   • Odbieranie dokumentów z KSeF
   • Przechowywanie dokumentów w Symfonii KSeF
   • Zapewnia zgodność faktury z wymaganym przez Ministerstwo Finansów formatem .xml
   • Sprawdza schemę faktury przed wysyłką do KSeF

   Jakie programy współpracują z Symfonia KSeF?

   • Symfonia Finanse i Księgowość
   • Symfonia Handel
   • Symfonia Obieg Dokumentów
   • Symfonia eBiuro

   API do Symfonia KSeF

   Łatwa integracja z dowolnym oprogramowaniem. Dzięki specjalnie dostosowanemu interfejsowi API szybko połączysz dowolny program handlowy lub finansowo-księgowy z Symfonią KSeF. Nie zwlekaj – podnieś efektywność swojego biznesu, korzystając z integracji z Symfonią KSeF! Rozpocznij korzystanie z Symfonii KSeF, aby swobodnie wysyłać, odbierać i przechowywać faktury w formie ustrukturyzowanej.

   Rodzaje faktur obsługiwanych przez KSeF

   • Faktura podstawowa (VAT)
   • Faktura korygująca (KOR)
   • Faktura do zaliczki (ZAL)
   • Faktura końcowa (ROZ)
   • Faktura uproszczona (UPR)
   • Faktura korygująca (KOR_ZAL)
   • Faktura korygująca (KOR_ROZ)
   arrow-right

   Integracja Symfonii KSeF

   Skorzystaj z nieograniczonych możliwości integracji Symfonii KSeF z dowolnym oprogramowaniem ERP na Świecie!

   Jeśli chcesz korzystać z Symfonii KSeF przy współpracy z dowolnym systemem zewnętrznego dostawcy, skontaktuj się z nami. Przygotowaliśmy dla Ciebie API, dzięki któremu zintegrujesz dowolny system z naszym autorskim rozwiązaniem Symfonia KSeF.


   Sprawdź czy Twoja firma jest gotowa na KSeF


   Umów darmową konsultację KSeF

   Skontaktujemy się z Tobą

   Loading...

   Nasi klienci

   Zróbmy razem coś wielkiego

    * pola obowiązkowe    Oddzwonimy
    w 3 minuty!

    Zostaw swój numer telefonu.
    Oddzwonimy w 3 minuty**

     * pole obowiązkowe
     ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00