Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Tarcza antykryzysowa, a funkcjonalność Symfonia Kadry i Płace

  Zgodnie z projektem tzw. „tarczy antykryzysowej”, w zakresie obszaru kadrowo-płacowego aktualizacji wymagają jedynie dwa punkty funkcjonalności programu Symfonia  Kadry i Płace:

  • Dofinansowanie z PFRON – według projektu zmienia się definicja „kosztu płacy” raportowanego do PFRON. Według nowej definicji składka na Fundusz Solidarnościowy będzie wliczana do kosztu płacy (obecnie jest z niego wykluczona). Wymaga to aktualizacji wyliczania kosztu płacy raportowanego do INF-D-P.Uwzględniono to już w dostępnej wersji Symfonia Kadry i Płace 2020.3.
  • Świadczenie przestojowe dla osób świadczących pracę na podstawie umów cywilno-prawnych – wszyscy pracodawcy będą zobligowani do przekazywania do ZUS informacji o zawartych umowach o dzieło. Nie wiadomo jeszcze w jakiej formie ta informacja będzie przekazywana: czy w ramach obecnych formularzy ZUS, czy też powstanie nowy.Ta zmiana zostanie zaplanowana po opublikowaniu przepisów wykonawczych

  Pozostałe zmiany w obszarze kadrowo-płacowym zaprojektowane w ramach „tarczy antykryzysowej” są możliwe do obsłużenia w ramach dostępnej już wcześniej funkcjonalności.

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00