fbpx Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Ostatnia szansa na odliczenie Internetu

  Czasu na dokonanie i złożenie zeznań podatkowych za 2012 rok coraz mniej, tymczasem przypominamy, że to już ostatnia szansa na odliczenie od dochodu przed opodatkowaniem wydatków poniesionych na Internet.

   

  Tak zwana ulga internetowa została wprowadzona przez Rząd w 2005 roku w celu „walki z cyfrowym wykluczeniem” – w czasach, kiedy opłaty za korzystanie z Internetu utrzymywały się na względnie wysokim poziomie. Obecnie, zdaniem rządzących, koszty te na tyle spadły, że ulga internetowa straciła rację bytu i będzie mogła przysługiwać jeszcze jedynie tym podatnikom, którzy dotąd z niej nie korzystali (ale nie dłużej niż przez kolejne dwa lata) albo tym, którzy skorzystali z niej raz (wówczas jeszcze jednokrotnie).

  Podobnie jak w zeszłym roku do odliczenia opłat za Internet wystarczy każdy dowód, z którego jasno wynikają kwota i cel poniesionych wydatków, a także który zawiera dane identyfikujące podatnika. Należy przy tym pamiętać, że maksymalna wysokość odliczenia ow ramach ulgi to 760 zł.

  Odliczeniu od dochodu podlegać mogą także wydatki na Internet mobilny, z którego korzysta się poza miejscem zamieszkania, a nawet w telefonie komórkowym, jednak ulga nie obejmuje już np. kosztów podłączenia do sieci czy zakupu modemu.

  Tak jak w ubiegłych latach, ulgę internetową należy wykazać w załączniku PIT/0, jaki dołączony jest do zeznań PIT.

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00