Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Ministerstwo finansów sprawdza pliki JPK_VAT za luty!

  Ministerstwo Finansów opublikowało na swoich stronach komunikat, w którym zapowiada, że będzie kontaktowało się z podatnikami, u których wykryto nieprawidłowości w przesyłanych przez nich strukturach JPK_VAT oraz deklaracjach VAT-7.

  Po dokonaniu weryfikacji złożonych dotychczas raportów Ministerstwo Finansów  zidentyfikowało przypadki niezgodności w przesłanych plikach w następujących obszarach:

  • rozbieżności w przekazanych plikach JPK_VAT i deklaracjach złożonych za tożsamy okres,
  • rozbieżności dotyczące kwot transakcji wykazanych przez kontrahentów w plikach JPK_VAT,
  • przypadki uwzględniania w plikach JPK_VAT zakupu faktur VAT wystawionych przez podmioty, które nie posiadają statusu czynnego podatnika w podatku od towarów i usług.

  Jednocześnie Ministerstwo zapowiedziało, że będzie komunikować się z podatnikami, u których stwierdzono tego rodzaju błędy. Podmioty te będą proszone o skorygowanie złożonych deklaracji VAT lub plików JPK_VAT.

  Treść oryginalnego komunikatu Ministerstwa finansów tutaj: LINK

   

  W związku z powyższym PAMIĘTAJCIE!

  Sage e-Audytor weryfikuje zarówno zgodność danych pomiędzy JPK_VAT oraz deklaracją VAT – 7 a także sprawdza poprawność pliku JPK_VAT.

  Sprawdzanie statusu kontrahenta w rejestrach NIP oraz VIES jest z kolei możliwe w linii ERP modułach Finanse i Księgowość oraz Handel a także Symfonia 2.0: Finanse i Księgowość oraz Handel.

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00