Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  Korzyści z e-faktur

  E-faktury powoli zaczynają wypierać papier, jednak wciąż stanowią (wg badań PKPP „Lewiatan” z 2012r.) zaledwie 10% ogółu wystawianych przez przedsiębiorstwa w Polsce dokumentów sprzedażowych. Tymczasem od stycznia 2013r. obowiązują nowe zasady prawne będące ukłonem w stronę wystawiania elektronicznych faktur, bowiem nie trzeba już posiadać podpisu elektronicznego ani nie jest wymagana specjalna zgoda odbiorcy na przekazywanie mu dokumentów sprzedaży w formie elektronicznej.

  Możliwość wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur z postaci cyfrowej, jako pliki PDF, usprawnia procesy biznesowe, zwłaszcza – dzięki szybszym i tańszym sposobie dystrybucji – wpływa korzystnie na płynność finansową firm poprzez zmniejszenie ilości zatorów płatniczych i automatyczne zminimalizowanie ilości błędów w wystawianych dokumentach. Sporo też można zaoszczędzić na wysyłce faktur tylko w formie elektronicznej, nie wspominając już o aspekcie ekologicznym.

  Wystawianie i archiwizowanie e-faktur zapewnia obecnie wiele programów wspierających zarządzanie biznesowe, także tych z linii Symfonia i Forte – w tym specjalnie na tę potrzebę stworzony moduł e-Faktury, współpracujący z innymi programami Forte, takimi jak: Repozytorium Dokumentów, Handel, Finanse i Księgowość. Z linii Symfonia dedykowana fakturom elektronicznym oraz umowom w takiej postaci jest aplikacja pod nazwą e-Dokumenty, która uskutecznia obrót dokumentacją i zapewnia bezpieczeństwo jej archiwizacji oraz obsługę e-przelewów. Wykorzystując zalety oprogramowania Symfonia można mieć pewność, iż wysyłanie i przechowywanie e-faktur zachodzi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00