Skip to main content
X

  Skontaktuj się z nami

  Wypełnij poniższy formularz, nasz konsultant skontaktuje się niebawem


  JPK nie tylko dla dużych firm – zmiany prawne!

  Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o wejściu w życie przepisów dotyczących nowych obowiązków dla firm. Od 1 lipca 2016r. duzi przedsiębiorcy będą zobligowani do wysyłania plików w strukturze Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) na żądanie organów kontroli finansowej. Pozostali przedsiębiorcy mieli podlegać temu przepisowi dopiero od 2018 roku, jednak obowiązek raportowania JPK został znacznie przyspieszony. W piątek, 13 maja, Sejm przegłosował zmianę terminu na 1 stycznia 2017 roku, co będzie skutkować aktualizacją oprogramowania Sage Symfonia i Sage Symfonia ERP do wersji obsługującej JPK. Na tę chwilę jedynie mikro przedsiębiorcy mają zachowany pierwotnie zakładany termin wdrożenia JPK, czyli 1 stycznia 2018 roku.

  W praktyce oznacza to tyle, że małe oraz średnie przedsiębiorstwa już od 01.01.2017 roku będą miały obowiązek cyklicznego (co miesiąc) wysyłania plików JPK w zakresie ewidencji VAT. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego przepisu, przedsiębiorcy muszą się liczyć z sankcjami zawartymi w art. 80 kodeksu karnego skarbowego.

  W tej perspektywie już dziś warto przygotować się do nadchodzących zmian i przede wszystkim zadbać o aktualne wersje oprogramowania Sage Symfonia oraz Sage Symfonia ERP, szczególnie w obliczu mającej ukazać się już 31 maja tzw. Sage Symfonii 2.0.

   

  Nasi klienci

  Zróbmy razem coś wielkiego

   * pola obowiązkowe   Oddzwonimy
   w 3 minuty!

   Zostaw swój numer telefonu.
   Oddzwonimy w 3 minuty**

    * pole obowiązkowe
    ** w dni robocze, w godzinach 8:00 - 16:00